hurda-bakir-fiyatlari

Hurda Bakır Fiyatları

Lütfen Belirli KG Üzeri İçin 0850 308 1884 ‘ü Arayınız..

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyatları, hurda sektörünün en popüler konularından biridir. Geri dönüşümü %100 olarak yapılabilen bakırın hurda fiyatı belirlenirken birçok değişken söz konusudur. Bu içerik aracılığı ile bakır fiyatlarına ve fiyatları belirleyen değişkenlere hızlıca göz atabilirsiniz.

Bakırın kilosu ülkemizde ve dünya genelinde yurtdışındaki borsaya göre belirlendiği için ülkemizdeki hurda bakır fiyatı döviz kuruna bağlı olarak değişim göstermektedir.

Başka bir deyişle borsa ve dolardaki olası değişimler ile anlık bakır fiyatları değişebilmektedir. Bu nedenle günlük bakır fiyatları yakından takip edilerek bakırın kg fiyatından maksimum kazanç sağlayabilirsiniz.

Mertsan Hurda olarak takip ettiğimiz borsa ve sektör verileri ile 7/24 güncel hurda fiyatları sunuyoruz. Bu içeriğimizde soyma bakır, lama bakır, külçe bakır, antigron kırma bakır, ttr kırma bakır, bakır talaşı ve kırkambar bakır fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Listede yer alan hurda bakır fiyatları referans fiyatlardır. Hurdanızın durumu, kalitesi, konumu ve tonajı gibi faktörler alacağınız hurda bakır fiyatını değiştirecektir..

Bakır Hurda Fiyatı

 

Hurda Bakır Fiyatları — Güncelleme 08.11.2021 KG FİYATI
Hurda Soyma Bakır Fiyatı 90,00 TL
Hurda Lama Bakır Fiyatı 90,00 TL
Hurda Antkron Kırma ( Kalın Kırma ) Fiyatı 90,00 TL
Hurda TTR Kırma ( İnce Kırma ) Fiyatı 90,00 TL
Hurda Külçe Bakır %98 Fiyatı 82,00 TL
Hurda Bakır Talaşı Fiyatı 82,00 TL
Hurda Kırkambar Kırma Bakır Fiyatı 82,00 TL
Hurda Kırkambar Bakır ( Bobin, Yanık Boru ) Fiyatı 80,00 TL
Hurda Kızıl Parça Rg5 (Dişli ,Yatak,Burç vb.) Fiyatı 82,00 TL
Hurda Kızıl Talaşı RG5 Fiyatı 72,00 TL

 


Bakırın Kilosu Nasıl Yükselir?

 • lme ve dolar
 • durumu
 • tür
 • kalite
 • tonaj
 • konum

LME ve Dolar

Hurda bakırın kilosu Londra Metal Borsasında belirlenen bakır fiyatlarına göre oluşturulmaktadır. Bir başka ifade ile hurda bakırın kg fiyatı, arz-talep ekonomi yasalarına göre borsada belirlenen bakır fiyatlarından fiyat farkı eksiltilerek belirlenmektedir. Ek olarak bakırın kilosu Londra Metal Borsasında belirlendiği için ülkemizdeki bakır fiyatları döviz kuru ile ilgilidir.

SAF Hali

Tüketici olarak alacağınız hurda bakır fiyatlarını etkileyen unsurlardan birtaneside hurda bakırın saf halde olup olmamasıdır. Bakır birçok alanda farklı ihtiyaçlar için kullanıldığından hurda konumuna geçtiğinde de genellikle saf halde bulunmaz. Çeşitli ürünlerde, kablolarda veya endüstriyel amaçlarla farklı malzemelerin içerisinde kullanılmaktadır.

Bu nedenle bakır içeren malzemelerde bakırın ayrıştırılması gerekmektedir. Bir başka ifade ile satılan bakır hurdaları için ekstra işçiliğe ihtiyaç duyulabilir. Örneğin, kabloların içerisindeki bakırı çıkarmak için dış kısımda bulunan plastik kaplamanın soyulması gerekir. Bir başka örnekte ise hurdaların bazı durumlarda kesilmesi veya sökülmemesi gerekmektedir. Bu tarz uygulamalarda ekstra işçilik, maliyet ve zaman söz konusu olduğundan hurdanız için alacağınız bakırın kilo fiyatı değişmektedir..

TÜR

Hurda bakırın türü, bakırın kg fiyatını değiştiren bir başka unsurdur. Bakırın kilosu kaç para diyorsanız cevap olarak tek bir fiyat verilemez. Örneğin, kabloların soyulması ile elde edilen bakır, soyma bakır fiyatı üzerinden, karışık ve kalitesiz durumda olan bakır, kırkambar bakır fiyatı üzerinden değerlendirilir.

KALİTE

Hurda bakırın kalitesi, hurdanın fiyatını etkileyen bir diğer unsurdur. Yüksek kalitede olan bakır hurdaları parlak ve canlı bir renge sahiptir. Örneğin, kabloların soyulması ile elde edilen bakır oldukça kalitelidir ve soyulmuş bakır fiyatları üzerinden değerlendirilir.

Fakat kabloların içerisindeki bakırı çıkarmak için kabloların yakılması, bakırın kararmasına parlak ve canlı rengini kaybetmesine neden olur. Böylelikle kalitesi düşen bakır, kırkambar bakır türüne dahil edilir ve yanmış bakır fiyatı üzerinden değerlendirilir.

TONAJ

Hurda bakırın kilo fiyatı hurdanın tonajına bağlı olarak farklılık gösterir. Başka bir ifade ile hurdaların yüksek tonajda olması hurdanın birim fiyatını en yüksek seviyelere çıkarmaktadır. Bir nevi sürümden kazanmak gibi…

KONUM

Bakırın kilosu kaç tl? Bu sorunun cevabını etkileyen unsurlardan biride hurdanın bulunduğu konumdur. Hurdanın kolay ulaşılabilir bir konumda olması, hurdacı firmasına veya geri dönüşüm merkezine olan yakınlığı daha az maliyet ve zaman tasarrufu sağlayacağı için hurda bakırın kilosunun kaç lira olacağını etkileyebilmektedir.

Anlık Bakır Fiyatları Nasıl Oluşur?

Sunduğumuz anlık bakır fiyatları firmamız tarafından;

 • borsa verileri
 • döviz kuru
 • hurda sektörü

dikkate alınarak oluşturulmaktadır. Hurda fiyatları konusunda anlık değişimler tüm hurdacılar tarafından dikkate alınmalı ve doğru bir ticaret için güncel bakır fiyatları tüketicilere sunulmalıdır.

Mertsan Hurda olarak takip ettiğimiz verilerdeki olası değişimleri anlık olarak hurda bakır fiyatlarına yansıtıyoruz. Çünkü işletmelerin ve tüketicilerin doğru hurda fiyatları almaları, hurdaların değerinde satılması ve güvenli bir ticaret için olmazsa olmazdır..

Genel tüketici sorgularına baktığımızda;

 • günlük bakır fiyatları
 • soyma bakır fiyatı
 • bakır kilo fiyatı
 • 1 kg bakır kaç tl
 • soyma bakır hurda fiyatı
 • hurda bakır kablo fiyatı
 • saf bakır kilo fiyatı
 • bakır tel kg fiyatı
 • külçe bakır fiyatları
 • kırkambar bakır fiyatları
 • hurda sarı bakır fiyatları
 • hurda bakır fiyatları 2021

gibi onlarca hurda bakır fiyatı merak edilmekte olup bu sorgulara en iyi şekilde cevap verebilmek ve hurda sektörüne değer katabilmek adına azami gayret gösteriyoruz.

Hurda Bakır Fiyatları 3 hurda bakir fiyatlari

Bakır KG Fiyatı 

Bakırın kilo fiyatı içeriğimizde belirttiğimiz gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Satmak istediğiniz hurda bakır çeşitlerinde uygulanacak işçilik, bu faktörlerden biridir. Gerek hurdanın kolay ulaşılabilir bir konumda olması gerekse söküm, kesim veya nakliye gibi ekstra uygulamalara ihtiyaç duyması hurdanız için alacağınız fiyatı belirleyicidir.

Bu açıdan düşünüldüğünde satmak istediğiniz hurdanın fotoğraflarını firmamıza ileterek yaklaşık teklifler, belirli tonajın üzerindeki hurdalar için ücretsiz keşif talep ederek net teklifleri alabilirsiniz.

yaklaşık fiyat teklifleri için,

 • hurdanızın birkaç açıdan çekilmiş fotoğrafları
 • hurdanın türü ve karışık durumda olup olmadığı
 • hurdanın tahmini gelebilecek ağırlığı
 • ve son olarak hurdanın bulunduğu konumu

bize iletmeniz halinde hurdanız için net veya yaklaşık olarak bir fiyat teklifi oluşturabiliriz. Bu konuda WhatsApp ve MAİL üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Soyma Bakır Fiyatı

Soyma bakır, kablolardan plastik kısmın endüstriyel makineler aracılığı ile soyularak elde edilen bakır türüdür. Aynı zamanda hurda bakır çeşitleri içerisinde en yüksek fiyata sahip olan bakır türü diyebiliriz.

Soyma bakır fiyatının, diğer bakır çeşitlerine göre daha yüksek değere sahip olmasının nedeni çıkarılan bakırın kaliteli, lekesiz, parlak ve canlı rengini korumasıdır. Hurda bakırın, kararmış, parlak ve canlı rengini korumaması durumunda ise soyulmuş bakır fiyatı üzerinden değil kırkambar bakır fiyatı üzerinden değerlendirilmektedir.

Hurda Lama Bakır Fiyatı

Lama bakır olarak bilinen bakır türü 3 çeşitte üretilen ve yüksek akımlı ortamlarda, düşük voltaj dağıtımında, trafolarda, elektrik panolarında, topraklamalarda, baz istasyonlarında, şalt istasyonlarında, telefon santrallerinde, yüksek voltajın kullanıldığı ticari ve sanayi binalarında veya iletkenliğin istenildiği her ortamda kullanılmaktadır. Lama bakır hurdası kullanım alanlarının genellikle sanayi tipi olması sebebiyle hurda durumuna geçmesi genellikle sanayi alanlarında olmaktadır.

Bu nedenle hurda lama bakır fiyatı için daha çok kurumsal ağırlıklı hizmet verdiğimizi söyleyebiliriz. Kurumsal düzeyde ihtiyacınız olabilecek tüm hurdacı hizmetleri için İstanbul genelinden 7/24 ulaşabilirsiniz.

Kırkambar Bakır Fiyatı

Kırkambar bakır hurdası, soyma bakır olarak değerlendirilmeyen, soyma bakır hurdasına nazaran, rengi atmış, belirli kısımları kararmış, mat görünümlü ve daha düşük kalitede ki hurda bakır çeşididir.

Kırkambar bakır fiyatı, soyma bakıra oranla daha düşük kalitede olduğu için fiyat olarak daha düşüktür. Kırkambar bakır fiyatları konusunda ister direkt arayarak ister WhatsApp destek hattımızdan anlık bakır fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda WhatsApp aracılığı ile kırkambar bakır hurdanızın fotoğrafını gönderebilir ve kabala fiyat desteği alabilirsiniz.

Hurda %98 Külçe Bakır Fiyatı

%98 Külçe bakır hurdası, adından da anlaşılacağı üzere %98 saflık oranına sahiptir. Bakır gümüşten sonra elektriği en iyi ileten metal olması sebebiyle bugün ülkemizde ve dünya genelinde endüstride çok önemli bir yere sahiptir. Birçok kullanım alanın olması sebebiyle yüksek oranda ki saflık değerlerine sahip olan bakır, külçe olarak ta satılmaktadır.

Mertsan Hurda ve Geri Dönüşüm olarak; bütün hurda bakır çeşitlerinde hızlı hizmet ve adresten alım gerçekleştiriyoruz.

Antigron Kırma Bakır Fiyatı

Antigron kablo; diğer bir adı NYM kablodur ve genellikle nemli koşullarda / iç mekanlarda tercih edilmektedir. Bir kaç teli bulunmaktadır. Pvc bazlı, özel termoplastik yalıtkanlı alçak gerilim kablolarıdır.  Antigron kırma bakır fiyatı ( antigron kablo hurda fiyatı ) için hurdanızın fotoğrafını whatsapp üzerinden firmamıza gönderebilir ve anlık olarak güncel hurda fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Müşterilerimize daha yüksek antigron hurda kablo fiyatları sunmak için minimum kâr oranlarımız ile tekliflendirme yapıyoruz. Bugüne kadar birçok hurda kablo ve diğer hurda bakır alımları şeffaflık içerisinde yaparak tonlarca hurda bakırı geri dönüşüme kazandırdık.

TTR Kırma Bakır Fiyatı

TTR hurda kablo, elektrik iletiminde kullanılan birçok kablo çeşidinden sadece birisidir. TTR olarak tabir edilen kablolar, çok sayıda ince bakırın bir araya getirilerek pvc kaplanması ile oluşturulan iletkenlerin, pvc kılıf ile bir araya getirilerek, aralarının pvc dolgu ile doldurulmasıdır.

Diğer hurda bakır türlerinde olduğu gibi TTR kırma bakır hurdalarının alımında da sürümden kazanmayı tercih ederek müşterilerimize en iyi hurda bakır fiyatlarını sunuyoruz.

Hurda Bakır Talaşı

Hurda bakır talaşı, frezeleme ve taşlama gibi metal işlemlerinden sonra oluşmaktadır. Bakır talaşları, metalin traş veya kesilmesiyle oluşur ve daha sonra geri dönüşüm için toplanır. Yine endüstri alanında sıkça rastladığımız hurda bakır talaşı fiyatlarında en doğru fiyat tekliflerini sunuyoruz.


Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Soyma Bakır Fiyatı Ne Kadar?

05.09.2021 tarihi itibarıyla hurda soyma bakır fiyatı 77,00 TL‘ dir.

Read More

Hurda Geri Dönüşüm Hizmetlerimiz

 

İstanbul Hurdacı
İstanbul Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Ankara Hurdacı
Ankara Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
İzmi̇r Hurdacı
İzmi̇r Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Bursa Hurdacı
Bursa Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Adana Hurdacı
Adana Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Adiyaman Hurdacı
Adiyaman Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Afyonkarahi̇sar Hurdacı
Afyonkarahi̇sar Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Ağri Hurdacı
Ağri Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Aksaray Hurdacı
Aksaray Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Amasya Hurdacı
Amasya Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Antalya Hurdacı
Antalya Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Ardahan Hurdacı
Ardahan Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Artvi̇n Hurdacı
Artvi̇n Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Aydin Hurdacı
Aydin Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Balikesi̇r Hurdacı
Balikesi̇r Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Bartin Hurdacı
Bartin Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Batman Hurdacı
Batman Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Bayburt Hurdacı
Bayburt Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Bi̇leci̇k Hurdacı
Bi̇leci̇k Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Bi̇ngöl Hurdacı
Bi̇ngöl Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Bi̇tli̇s Hurdacı
Bi̇tli̇s Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Bolu Hurdacı
Bolu Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Burdur Hurdacı
Burdur Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Çanakkale Hurdacı
Çanakkale Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Çankiri Hurdacı
Çankiri Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Çorum Hurdacı
Çorum Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Deni̇zli̇ Hurdacı
Deni̇zli̇ Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Di̇yarbakir Hurdacı
Di̇yarbakir Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kocaeli̇ Hurdacı
Kocaeli̇ Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Konya Hurdacı
Konya Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kütahya Hurdacı
Kütahya Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Malatya Hurdacı
Malatya Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Mani̇sa Hurdacı
Mani̇sa Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Mardi̇n Hurdacı
Mardi̇n Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Mersi̇n Hurdacı
Mersi̇n Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Muğla Hurdacı
Muğla Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Muş Hurdacı
Muş Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Nevşehi̇r Hurdacı
Nevşehi̇r Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Ni̇ğde Hurdacı
Ni̇ğde Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Ordu Hurdacı
Ordu Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Osmani̇ye Hurdacı
Osmani̇ye Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Ri̇ze Hurdacı
Ri̇ze Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Sakarya Hurdacı
Sakarya Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Samsun Hurdacı
Samsun Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Si̇i̇rt Hurdacı
Si̇i̇rt Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Si̇nop Hurdacı
Si̇nop Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Şirnak Hurdacı
Şirnak Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Si̇vas Hurdacı
Si̇vas Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Teki̇rdağ Hurdacı
Teki̇rdağ Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Tokat Hurdacı
Tokat Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Trabzon Hurdacı
Trabzon Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Tunceli̇ Hurdacı
Tunceli̇ Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Şanliurfa Hurdacı
Şanliurfa Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Uşak Hurdacı
Uşak Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Van Hurdacı
Van Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Yalova Hurdacı
Yalova Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Yozgat Hurdacı
Yozgat Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Zonguldak Hurdacı
Zonguldak Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Düzce Hurdacı
Düzce Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Edi̇rne Hurdacı
Edi̇rne Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Elaziğ Hurdacı
Elaziğ Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Erzi̇ncan Hurdacı
Erzi̇ncan Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Erzurum Hurdacı
Erzurum Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Eski̇şehi̇r Hurdacı
Eski̇şehi̇r Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Gazi̇antep Hurdacı
Gazi̇antep Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Gi̇resun Hurdacı
Gi̇resun Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Gümüşhane Hurdacı
Gümüşhane Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Hakkari̇ Hurdacı
Hakkari̇ Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Hatay Hurdacı
Hatay Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Iğdir Hurdacı
Iğdir Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Isparta Hurdacı
Isparta Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kahramanmaraş Hurdacı
Kahramanmaraş Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Karabük Hurdacı
Karabük Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Karaman Hurdacı
Karaman Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kars Hurdacı
Kars Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kastamonu Hurdacı
Kastamonu Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kayseri̇ Hurdacı
Kayseri̇ Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Ki̇li̇s Hurdacı
Ki̇li̇s Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kirikkale Hurdacı
Kirikkale Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kirklareli̇ Hurdacı
Kirklareli̇ Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.
Kirşehi̇r Hurdacı
Kirşehi̇r Hurdacı olarak tüm hurda türlerini yüksek fiyattan satın alıyoruz.

Read More

Hurda ve Geri Dönüşüm

Atık yönetimi kritik bir konudur çünkü insanlar günlük olarak atık üretir. Ne yazık ki, çoğu ülke atıklarını düzgün bir şekilde ele alacak kaynaklardan yoksundur. Sonuç olarak, birçok ülke katı geri dönüşüm programları uygulamaya başladı. Bunu yaparak, gelir elde edebilir ve karbon ayak izlerini azaltabilirler. Hurda metal ve plastiğin toplanması ve satılması, ülke hükümetlerinin geri dönüşüm çabalarından para kazanma yollarından biridir.

Ortalama olarak, her kişi günde yaklaşık 4 kilo atık üretir – bu, kendilerini rahatsız etmeye yetecek kadardır. Çoğu ülke çöpleri düzgün bir şekilde yönetecek fonlara sahip olmadığı için, para için hurda metal ve plastik toplamaya başvuruyorlar. Örneğin, Çin ve Hindistan, yeniden kullanılmış ürünler için büyük pazarlardır. Şantiyelerden ve üretim tesislerinden hurda metal toplarlar ve sonra kâr için bu alanlara geri satarlar. Hatta hükümet bu çabaları sübvansiyonlarla destekliyor, böylece herkes geri dönüşüm çabalarından faydalanabiliyor.

Sanayi ülkelerinden hurda metale yüksek talep olduğundan, çoğu inşaat sektöründe yeniden kullanılıyor. Metal, çitler ve kapılar gibi yeni yapılarda yeniden şekillendirilir. Bu sayede inşaat şirketleri çevreyi iyileştirirken aynı zamanda ekstra gelir elde edebilirler. Ayrıca fabrikalardan ve evlerden toplanan plastik atıklar için de bir pazar var. Bu şekilde, insanlar geri dönüştürülebilir öğeleri geri dönüştürülemeyen çöplerden kolayca ayırabilir. Bu nedenle, ajansların şantiyelerden topladığı geri dönüştürülmüş malzemeye büyük bir talep var.

Ne yazık ki, her hurda satıcısı müşterilerinin geri dönüştürülebilir çöplerinden para kazanmaz. Çoğu insan hurda satıcılarının para için hurda metal ve plastik topladığını anlamıyor. Sonuç olarak, bazıları yetkililer tarafından toplanan tüm materyalin ücretsiz olduğunu düşünüyor – mümkün olduğunda bunun için ödeme yapsalar bile. Bu soruna yardımcı olmak için, yeniden satış öğelerinin çöp sahası yöneticileri için nasıl gelir yaratabileceği konusunda daha iyi bir eğitime ihtiyaç vardır. Ek olarak, hükümetlerin tüm hurda satıcılarının toplanan hurdalardan nasıl kâr elde edeceklerini anlamaları için politikalar uygulaması gerekir. Aksi takdirde, herkes çöplerini sorumlu bir şekilde geri dönüştürmeye çalıştığında herkes gelir kaybeder.

Geri dönüşüm çalışmaları önemlidir çünkü herkes günlük olarak atık üretir. Bununla birlikte, çoğu ülke, hurda metal ve plastik gibi çöpleri düzgün bir şekilde yönetmek için gereken fonlardan yoksundur ve bu da koleksiyoncular için büyük kazançlar sağlar. Birçok kişi, Malzeme Geri Dönüşüm Tesislerinin (MRF) kâr amacıyla hurda metal ve plastiği topladığını bilmediğinden, bunu gelişigüzel yaparlar. Bu soruna yardımcı olmak için, yeniden satış öğelerinin çöp sahası yöneticileri için nasıl gelir yaratabileceği konusunda daha iyi bir eğitime ihtiyaç vardır. Ek olarak, hükümetler, tüm hurda satıcılarının toplanan hurdalardan nasıl güvenli bir şekilde kar elde edeceklerini anlamaları için politikalar uygulamalıdır.

Atık Danışma

Hurda ve Geri Dönüşüm 4 cop degil randevu hurdaci cagir1

Read More
Man hands holding a green young plant

Sorularla Geri Dönüşüm

Read More
bahçelievler-hurdacı

Bahçelievler Hurdacı

Bahçelievler Hurdacı

0541 317 46 05

Güvenilir, alanında uzman ve 20 yılı aşkın deneyimi ile sektörde istikrar kaynağı olan bir hurdacı firma ile tanışın: Şirinevler ve Bahçelievler Hurdacı Geri Dönüşüm. Firmamız, hurda sağlayıcılarına sunduğu en yüksek fiyatlı teklifler, dakik, sözünün eri ve disiplinli geri dönüşüm süreçleri ve şeffaf fiyat politikası ile öne çıkmaktadır. Geri dönüşüm süreçlerine iş disiplin ve ahlakı ile sağladığımız katkı, daha yaşanabilir, gelecek nesillere bırakılabilir ve temiz bir ülkenin önünü açıyor.

Bahçelievler Hurdacılar Araştırmanızda Neden Çöp Değil Geri Dönüşüm?

Ekonomiyi güçlendiren, kaynakların yeniden kullanımı aracılığı ile gereksiz atık oluşumunu engelleyen geri dönüşüm sektörü, kurumsal, güvenilir ve istikrarlı firmaların sırtında yükselebilir. Bizler, 1987 yılından bu yana işini ciddiye alan, hurda satıcılarına avantajlı fiyatlar sunarak sürdürülebilir ticari ilişkileri mümkün kılan, yeni teknolojik geri dönüşüm cihazları ile materyalleri ayrıştıran bir firma olarak, kurumsallığı sizlere sunuyoruz:

 1. Bahçelievler hurdacılar arayışınızda firmamız, hastane hurda alım satımı, plastik kırma hurda satın alımı, jeneratör hurdası alım satımı, kompresör hurdası alım satımı gibi çok sayıda alanda hizmet veriyor. Topladığınız hurdaların çeşitleri fazla ise ve hepsini tek bir firmaya teslim ederek gündelik satış sürecinizi kolaylaştırmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 2. Çöp Değil Geri Dönüşüm olarak hurdalarınızı satın alır almaz ödemenizi nakit olarak gerçekleştirir, ödeme ve satın alım süreçlerindeki istikrarımız ile güven sağlarız.
 3. Çöp Değil Geri Dönüşüm olarak, fiyatlarımızı İstanbul Metal Borsası ve Londra Metal Borsası tarafından belirlenen ve sürekli güncellenen değerlere göre oluşturur, tekliflerimizi hurda temini sağlayan iş ortaklarımızın yararına olacak şekilde şekillendiririz.
 4. Bizler, hurda sektöründe bulunurken aynı zamanda yüksek nüfus yoğunluğuna sahip olan İstanbul kentinde çevre kirliliğini önleme amacı da taşımaktayız. Hastaneler, inşaat alanları, otomotiv sanayi bölgelerindeki hurda çöplüğünü profesyonel araçlarımızla bizzat gelip teslim almaya hazırız. Bizimle iletişim kurun ve Bahçelievler dilediğiniz bölgesine hurdaları almaya gelelim!

Bahçelievler Hurda Satışının Önemi? – Neden Buradayız?

Gündelik yaşamda kullanılan çok sayıda materyal, atıkları ile çevrede kirlilik yaratmakta ve dünyada yüzyıllar boyunca yok edilemeyecek bir çöp yığını oluşturmaktadır. Şirinevler hurdacılar arayışında karşınıza çıkan firmamız ise, hurdaların satın alımını, ayrıştırılmasını ve geri dönüşümünü gerçekleştirerek onları yeniden üretim sürecine katmaktadır. Bu, çevredeki atık oranlarının azaltılması, kirliliğin düşürülmesi ve bu yolla ülke ekonomisine katkıda bulunulmasını sağlamaktadır.

Hurda satışı, yalnızca geniş çapta dünya, çevre ve ülke ekonomisi için değil, inşaat projesi bölgelerinde iş alanında düzen ve tertip sağlamak için de hayati bir işlemdir. Bizler inşaat bölgelerine profesyonel araçlarımızla bizzat gelip, işinizi yapmanızı engelleyen hurda yapılarını teslim alıyor, ödemeyi satın alım sırasında dilerseniz direkt olarak yapıyoruz.

İstanbul Hurda Fiyatları Neden Değişiyor?

İstanbul hurda fiyatlarını etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir:

 1. Satmak istediğiniz hurdanın hangi maddelerden oluştuğu ve geri dönüşüme ne kadar uygun olduğu
 2. Hurdanın geri dönüşüm süreci için ihtiyaç duyduğu iş gücü
 3. Güncel olarak ilgili ürüne duyulan ihtiyaç (piyasadaki arz talep ilişkisi)
 4. Hurda piyasasını etkileyen diğer sosyo-ekonomik faktörler

Yukarıdakiler ve bazı ek faktörler, hurda fiyatlarında değişiklik yaratabilir. Web sitemizde güncel hurda fiyatları sayfasına bakabilir ve verilecek fiyat teklifi hakkında ortalama bir fikre sahip olabilirsiniz. Fiyat verilebilmesi için hurdalarınız dijital tartılar ile tartılmaktadır.

 

Bahçelievler Hurdacı 5 bahcelievler hurdaci

Read More
sirinevler-hurdaci

Şirinevler Hurdacı

Şirinevler Hurdacı

0541 317 46 05

Güvenilir, alanında uzman ve 20 yılı aşkın deneyimi ile sektörde istikrar kaynağı olan bir hurdacı firma ile tanışın: Şirinevler ve Bahçelievler Hurdacı Geri Dönüşüm. Firmamız, hurda sağlayıcılarına sunduğu en yüksek fiyatlı teklifler, dakik, sözünün eri ve disiplinli geri dönüşüm süreçleri ve şeffaf fiyat politikası ile öne çıkmaktadır. Geri dönüşüm süreçlerine iş disiplin ve ahlakı ile sağladığımız katkı, daha yaşanabilir, gelecek nesillere bırakılabilir ve temiz bir ülkenin önünü açıyor.

Şirinevler Hurdacılar Araştırmanızda Neden Çöp Değil Geri Dönüşüm?

Ekonomiyi güçlendiren, kaynakların yeniden kullanımı aracılığı ile gereksiz atık oluşumunu engelleyen geri dönüşüm sektörü, kurumsal, güvenilir ve istikrarlı firmaların sırtında yükselebilir. Bizler, 1987 yılından bu yana işini ciddiye alan, hurda satıcılarına avantajlı fiyatlar sunarak sürdürülebilir ticari ilişkileri mümkün kılan, yeni teknolojik geri dönüşüm cihazları ile materyalleri ayrıştıran bir firma olarak, kurumsallığı sizlere sunuyoruz:

 1. Bahçelievler hurdacılar arayışınızda firmamız, hastane hurda alım satımı, plastik kırma hurda satın alımı, jeneratör hurdası alım satımı, kompresör hurdası alım satımı gibi çok sayıda alanda hizmet veriyor. Topladığınız hurdaların çeşitleri fazla ise ve hepsini tek bir firmaya teslim ederek gündelik satış sürecinizi kolaylaştırmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 2. Çöp Değil Geri Dönüşüm olarak hurdalarınızı satın alır almaz ödemenizi nakit olarak gerçekleştirir, ödeme ve satın alım süreçlerindeki istikrarımız ile güven sağlarız.
 3. Çöp Değil Geri Dönüşüm olarak, fiyatlarımızı İstanbul Metal Borsası ve Londra Metal Borsası tarafından belirlenen ve sürekli güncellenen değerlere göre oluşturur, tekliflerimizi hurda temini sağlayan iş ortaklarımızın yararına olacak şekilde şekillendiririz.
 4. Bizler, hurda sektöründe bulunurken aynı zamanda yüksek nüfus yoğunluğuna sahip olan İstanbul kentinde çevre kirliliğini önleme amacı da taşımaktayız. Hastaneler, inşaat alanları, otomotiv sanayi bölgelerindeki hurda çöplüğünü profesyonel araçlarımızla bizzat gelip teslim almaya hazırız. Bizimle iletişim kurun ve Bahçelievler dilediğiniz bölgesine hurdaları almaya gelelim!

Şirinevler Hurda Satışının Önemi? – Neden Buradayız?

Gündelik yaşamda kullanılan çok sayıda materyal, atıkları ile çevrede kirlilik yaratmakta ve dünyada yüzyıllar boyunca yok edilemeyecek bir çöp yığını oluşturmaktadır. Şirinevler hurdacılar arayışında karşınıza çıkan firmamız ise, hurdaların satın alımını, ayrıştırılmasını ve geri dönüşümünü gerçekleştirerek onları yeniden üretim sürecine katmaktadır. Bu, çevredeki atık oranlarının azaltılması, kirliliğin düşürülmesi ve bu yolla ülke ekonomisine katkıda bulunulmasını sağlamaktadır.

Hurda satışı, yalnızca geniş çapta dünya, çevre ve ülke ekonomisi için değil, inşaat projesi bölgelerinde iş alanında düzen ve tertip sağlamak için de hayati bir işlemdir. Bizler inşaat bölgelerine profesyonel araçlarımızla bizzat gelip, işinizi yapmanızı engelleyen hurda yapılarını teslim alıyor, ödemeyi satın alım sırasında dilerseniz direkt olarak yapıyoruz.

İstanbul Hurda Fiyatları Neden Değişiyor?

İstanbul hurda fiyatlarını etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir:

 1. Satmak istediğiniz hurdanın hangi maddelerden oluştuğu ve geri dönüşüme ne kadar uygun olduğu
 2. Hurdanın geri dönüşüm süreci için ihtiyaç duyduğu iş gücü
 3. Güncel olarak ilgili ürüne duyulan ihtiyaç (piyasadaki arz talep ilişkisi)
 4. Hurda piyasasını etkileyen diğer sosyo-ekonomik faktörler

Yukarıdakiler ve bazı ek faktörler, hurda fiyatlarında değişiklik yaratabilir. Web sitemizde güncel hurda fiyatları sayfasına bakabilir ve verilecek fiyat teklifi hakkında ortalama bir fikre sahip olabilirsiniz. Fiyat verilebilmesi için hurdalarınız dijital tartılar ile tartılmaktadır.

Şirinevler Hurdacı 6 sirinevler hurdaci

Read More
profosyonel_hizmetlerimiz

Profesyonel Hizmetlerimiz

Profesyonel Hizmetlerimiz

Tufal Hurdası Alımı

Tufal hurdası alımı yapan firmalar hangileri? Tufal hurdası hangi firma tarafından alınır? Birlik Hurda hizmetinizdedir. Hurdacı firmamı Birlik Hurda tufal hurdası alımı yapmakta ve geri dönüşümünü sağlamaktadır. Tonajlı olması halinde tufal hurdalarınız için bizi aradığınızda gelerek hurdalarınızı satın alırız. Tufal Hurdası Tufal hurdası nedir? Tufal nedir? Çelik alaşımlarının çok yüksek sıcaklıkta tavlanması sırasında gerçekleşen oksitlenme sonucunda oluşan demir oksit tabakasına tufal denm..

İncele

Kola Kutusu Hurdası

Kola kutusu hurdası satışı gerçekleştirmek istediğinizde hemen Birlik Hurdayı arayabilirsiniz. Size bir telefon kadar yakın olan firmamız ile iletişime geçerek tüm hurdalarınızı değerlendirebilirsiniz. Kola Kutusu Hurdası Kola kutusu hurdası varsa elinizde ve bunları değerlendirmek isterseniz hurdacı firmamız Birlik hurda ile iletişime geçebilirsiniz. Hurdacı firmamızca kola kutusu hurdaları satın alınmakta ve geri dönüşümleri sağlanmaktadır. Kutu kolalar alüminyumdan yapılmaktadır. Alüminyum ..

İncele

Alüminyum Kutu Hurdası

Alüminyum kutu hurdası alan hurdacı mı arıyorsunuz? Sizde alüminyum kutu hurdası mı var? Onları değerlendirmek mi istiyorsunuz? Birlik Hurda olarak hizmetinizdeyiz ve tüm alüminyum kutu hurdalarını satın alıyoruz. Size bir telefon kadar yakınız. Alüminyum Kutu Hurdası Alüminyum kutular genellikle kola kutusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kola, meyve suyu kutu içeceklerin kutuları alüminyumdan imal edilmektedirler. Tek kullanımlık olan ve içindeki içecek tüketildikten sonra ömrü dolan bu kutula..

İncele

Kırkambar Sarı Hurdası

Kırkambar sarı hurdası nedir? Kırkambar pirinç hurdası nedir? Pirinç hurdalarının yakılarak ayrıştırılması sonucu elde edilen pirinç hurdası türüne kırkambar pirinç hurdası veya kırkambar sarı hurdası denilir. Kırkambar Sarı Hurdası Kırkambar sarı hurdası satışı için firmamız Birlik Hurda hizmetinizdedir. Firmamız hurda alımı yapmaktadır. Elinizde bulunan tüm sarı hurdası türlerini firmamız aracılığıyla değerlendirebilirsiniz. Kırkambar sarı hurdası aynı zamanda kırkambar pirinç hurdası olarak..

İncele

Su Saati Hurdası

Su saati hurdası çok fazla karşılaşılan bir hurda türüdür. Oldukça yoğun olarak karşılaşılan ve kilo olarak da ağır olan su saati hurdaları firmamız tarafından değerlendirilir ve geri dönüşüme kazandırılır. Su Saati Hurdası Hurda su saati alan hurdacılar ile iletişime geçmek istiyorsanız hemen firmamız Birlik Hurdayı arayabilirsiniz. Birlik Hurda olarak su saati hurdalarınızı alıyor ve geri dönüşümlerini sağlıyoruz. Peki, su saati nedir? Su saati hurdası nedir? Su saati, tüm konut ve işletmele..

İncele

Titanyum Hurdası

Titanyum hurdası satmak için doru yerdesiniz. Firmamızca titanyum hurdası ürünleriniz yüksek değerden satılır. Hurda borsası fiyatlarından tavan fiyatlar üzerinden satın alıyoruz ve geri dönüşümünü sağlıyoruz. Titanyum Hurdası Titanyum doğada az bulunan bir metal elementtir. Ancak yer kabuğunda en çok bulunan 6. elementtir. Oldukça fazla kullanım alanı mevcuttur. Hafif, güçlü ve parlak olması, korozyona karşı dirençli olması, çeşitli metallerle alaşım yapmaz özelliği olması, yüksek dayanıklılı..

İncele

Bakır Filmaşin Hurdası

Bakır filmaşin hurdası satışınızı Birlik Hurda aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Hurda bakır filmaşin alan firmamız Birlik Hurda diğer tüm hurda türlerinizi de satın almaktadır.  Bakır Filmaşin Hurdası Bakır filmaşin nedir? Hurda Bakır filmaşin nedir? Filmaşin nedir? Sıcak haddelenerek yapılan, genellikle yarı yuvarlak veya yuvarlak, dikdörtgen, altıgan ve kare kesitinde soğuk çekme için kullanılan kangal halindeki yarı mamül metal çubuk donatıya filmaşin denilmektedir.  Bakır filmaşin, ka..

İncele

Nikel Anot Hurdası

Nikel anot hurdası satın alıyor ve geri dönüşüme kazandırıyoruz. Elinizde nikel anot hurdası varsa hemen bizi arayabilir ve hurdalarınızı değerlendirebilirsiniz. Nikel Anot Hurdası Nikel anot hurdası sahibi iseniz ve elinizdeki hurda nikel anotu satmak isterseniz hemen firmamız Birlik Hurdayı arayabilirsiniz. Size bir telefon kadar yakın olan firmamız hurdalarınızı satın alır ve geri dönüşümünü saplar. Hurda satmak için en doğru yer Hurda Hurdacıdır. Nikel metalinin pek çok türü bulunmaktadır..

İncele

Nikel Şablon Hurdası

Nikel şablon hurdası satmak ya da nikel şablon hurdası fiyatları öğrenmek için hemen bizi arayabilirsiniz. Birlik Hurda olarak tüm nikel hurdalarınızı satın alıyoruz. Nikel Şablon Hurdası Nikel sağlamlığı nedeniyle çok alanda kullanılan bir metal türüdür. Korozyona karşı dirençlidir. Paslanmaz özelliği bulunmaktadır. Çeşitli metallerle alaşım kurarak yeni metal oluşumunda da kullanılmaktadır. Çelik yapımında paslanmaz özelliği vermek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca savunma sanayinde ve otomo..

İncele

Nikel Hurda Alımı

Nikel hurdalarınızı satmak için en doğru adres olarak Birlik Hurdayı seçebilirsiniz. Nikel hurdası fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Nikel, muhtemelen sadece çelik ve muhtemelen alüminyumun arkasından gelen en yaygın metallerden biridir. 18. yüzyılda resmi olarak keşfedilmesine rağmen, binlerce yıl öncesine dayanan uygulamalarda nikel kullanılmıştır. Rengi ve sertliği göz önüne alındığında, bazen gümüşle karıştırılsa da, ağır hizmet uygulamalarında çok daha dayanıklı ve k..

İncele

Demir Hurdası Alımı

Hurda demir en çok rastlanan hurda türlerinden birisidir. Demirin kullanım alanının genişliği buna sebeğ olarak gösterilebilir. Demirin çelik, bakır ve alüminyuma göre daha dayanıksız olması demirin daha çabuk hurda hiline gelmesine neden olur. Günümüzde demir çoğunlukla inşaat alanında kullanılmaktadır. Kentsel dönüşümün ilerlemesi ve eski yapıların yıkılması nedeniyle son yıllarda çok fazla demir hurdası meydana çıkmıştır. Ancak bu hurdalar atılmamalıdır. Zİra tekrar geri dönüşüme kazandırıla..

İncele

Bakır Hurdası Alımı

Bakır ve bakır alaşımı endüstrisinin ekonomisi, fazla ürünlerin ekonomik geri dönüşümüne bağlıdır. Üretim proseslerinden kaynaklanan proses hurdaları, nihai ürünün maliyetini düşürmek için geri dönüşüm için saklanır ve takas edilir. Ortalama olarak, tüm üretimin yaklaşık% 40’ı geri dönüştürülmüş metalden elde edilmektedir. Birkaç ürün için bu oran% 90’dan fazladır. Bakır ve bakır alaşımlarının geri dönüşümü, düşük güç tüketimi ve minimum kayıp ile nispeten ucuzdur. Bakır ve alaşımlarının geri d..

İncele

Yangın Merdiveni Hurdası ..

Yangın merdiveni hurdası satmak için en doğru adres Birlik Hurda’dır. Yangın merdiveninin yapıldığı metal türüne göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Hurdalarınızı satmak için hemen bizi arayabilirsiniz. Her nevi hurdanızı geri dönüşüme kazandırıyoruz. Firmamız 7/24 Müşteri memnuniyeti esaslı çalışmaktadır. Profesyonel hizmet almak için hemen iletişime geçebilirsiniz. Birlik Hurda en yakın hurdacı olarak hizmet vermektedir. Adresten hurda alımı yapılır.  Hurda Yangın Merdiveni Alımı  Yangın merdi..

İncele

Kağıt Hurdası Alımı

Hurda kağıt alımı Birlik Hurda tarafından yapılır. Tonajlı kağıt hurdalarınız adresten teslim alınır. Tüm kağıt, gazete, kuşe, bristol, karton, kırpıntı ve matbaa atıklarının adresinizden teslim alıyor ve değerinde ödemesini yapıyoruz. Alınan tüm kağıt hurdalarını geri dönüşüme kazandırıyoruz. Böylelikle geri dönüşüme kazandırılan her kağıt ile yeni ağaların kesilmesinin önüne geçiyoruz. Doğayı korumak için en büyük adım olarak geri dönüşüm faaliyetlerini yayıyor ve teşvik ediyoruz. Firmamız Bir..

İncele

Hurda Karşılığı Bina Yıkı..

 Birlik Hurda olarak eski bina, fabrika, işyerleri gibi inşaatların yıkımını uzman kadromuzla gerçekleştiriyor, çıkan hurda malzemelerini alıyoruz ve böylece sizden hiçbir ücret talep etmeden güvenli bir şekilde bina yıkımınızı tamamlamış oluyoruz. Siz de güvenli ve alanında uzmanlaşmış Birlik Hurda ile binaların yıkım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yıkım işlemi gerçekleştirilirken tüm güvenlik önlemleri alınır. Profesyonel hizmet sunulur. Biirlik Hurda ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz…

İncele

Demir Talaş Hurdası Alımı..

Demir talaş hurdası satmak için firmamız Birlik Hurda ile iletişime geçebilirsiniz. Demir talaş hurdası fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmamız her nevi hurda alımı yapmaktadır. Demir talaş, demir metallerinin atölyelerde işlenmesinden sonra ortaya çıkan parçalardır. Bu demir parçalarına demir talaş hurdası denmektedir. Demir talaş hurdalarının fiyatları düşük olsa da sektörde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı Demir talaş hurdalarının iyi değerlendirilmesi gerekmekt..

İncele

PVC Hurdası Alımı

PVC hurdası elinizde var ise bunları değerlendirmek için doğru yerdesiniz. Elinde PVC hurdası olanlar internet ortamında PVC hurdası fiyatları, PVC hurdası imalat artığı, Hurda PVC pencere fiyatları, PVC hurdası satanlar, Yumuşak PVC hurdası, Satılık hurda PVC, PVC hurdası imalat artığı, PVC çapak fiyatları şeklinde pek çok arama yapmaktadır. Elinizdeki hurdaları değerlendirmek için en doğru adres firmamız Birlik Hurda’dır. Bizimle iletişime geçerek değerinde satabilir ve karşılığını nakit olara..

İncele

Krom Hurdası Alımı

Krom hurdası ve elinizde bulunan tüm metal hurdaları değerinde alıyoruz. Firmamız Birlik Hurda sizden aldığı tüm hurdaları vakit kaybetmeden geri dönüşüme kazandırmaktadır. En kısa sürede hammadde haline getirerek yeniden kullanıma kazandırır. Firmamız Türkiye genelinde hizmet sağlamaktadır. Adresten hurda alımı gerçekleştirilir. Birlik Hurda olarak kullanım süresini doldurmuş ya da fonksiyonelliğini kaybetmiş kromları sizlerden değerinde bir fiyata alarak geri dönüşüme kazandırıyor. Sizlerde at..

İncele

Raf Hurdası Alımı

Raf hurdası satmak için bizimle vakit kaybetmeden irtibata geçebilirsiniz. Firmamız size en yakın hurdacı olarak tüm metal türlerindeki raf hurdalarınızı alır ve geri dönüşüme kazandırır. Rafların yapıldığı metal türüne göre fiyatı değişiklik gösterir. Raf sökümü de yine firmamızca yapılmaktadır. Raf sökmek ya da elinizdeki raf hurdalarını satmak için bizi arayabilirsiniz. İstanbul merkezli olarak çalışan firmamız Türkiye geneline hurdacı hizmeti sağlamaktadır. Raf Hurdası Alımı Raflar pek çok..

İncele

Klima Hurdası Alımı

Klima hurdası satmak istiyorsanız firmamız Birlik Hurda hizmetinizdedir. Firmamız elinizdeki tüm hurdaları aldığı gibi klima hurdalarını da almaktadır. Klimaların belli bir kullanım süresi vardır. Bu kullanım süresi bittiğinde klimanın ömrü tükenir ve hurdaya döner. Klimalar iki parça halindedir. İç ünive ve dış ünite şeklindedirler. Özellikle klima dış üniteleri motorları sebebiyle oldukça ağırdırlar. Büyük bir maddi değere sahiptirler. Bundan faydalanmak, klima hurdasını paraya çevirmek için h..

İncele

Kombi Hurdası Alımı

Kombi hurdası satmak ve paraya çevirmek istiyorsanız hizmetinizdeyiz. Birlik hurda olarak tüm elektronik eşyalarınızı değerinde almaktayız. Kombiler de yine ağır metaller içeren elektronik cihazlardır. İçlerinde bakıri alüminyum, demir gibi pek çok metal içermektedirler. Kombilerin bir kullanım ömrü vardır. Bu süreçten sonra kombilerin değiştirilmesi gerekir. Zira eskisini kullanmak tehlikelere neden olabilir. BU nedenle değişim şarttır. Ancak eski kombi çöp değil maddi bir değer içerir. Eski ko..

İncele

En Yakın Hurdacı Firması.

En yakın hurdacı firması olarak firmamız Birlik Hurda hizmetinizdedir. Birçok eşya zamanla kullanılamaz hale gelerek hurda formunu alır. En Yakın Hurdacı firması Birlik Hurda ise tüm hurdalarınızı alarak bu ürünleri faydalı şekilde kullanan bir şirkettir. Hurdacılık mesleğinin temeli de zaten hurda ürünleri alıp geri dönüştürmektir. Alüminyum, bakır ve paslanmaz olan hurdaları ihtiyacı olanlara yeniden sunar. Ürünlerin hepsi de A kalitede satışa sunulur. En yakın hurdacı ile iletişime geçmek içi..

İncele

Hurdacı Anadolu Yakası

Çöp Değil firması olarak İstanbul genelinde hizmetinizdeyiz. Hurda bronz, hurda kurşun, hurda bakır, hurda alüminyum, hurda demir, hurda çinko, hurda akü gibi birçok ürüne her zaman Anadolu yakası hurdacı firması sayesinde ulaşabilirsiniz. Üstelik tüm bu ürünlere uygun fiyatlarla ulaşırken kaliteli hizmeti de deneyimlemiş olursunuz. En Yakın Hurdacı firması Birlik Hurda senelere yayılan müşteri memnuniyeti bazlı hizmet prensibiyle her gün daha da ileriye gitmektedir. Anadolu yakasın..

İncele

Hurdacı Avrupa Yakası

 

Profesyonel Hizmetlerimiz 7 hurdaci

Çöp Değil olarak hizmetinizdeyiz. Birlik Hurda olarak her nevi hurdayı almakta ve geri dönüşüme kazandırmaktayız. Firmamız yılların tecrübesi ile her zaman daima ileriye gitmektedir. Bunun temel nedeni ise siz değerli müşterilerinin fikrini her daim önemsemesi ile alakalı olmaktadır. Birçok hurda kablo çeşidini de yine burada dilediğiniz zaman bulabilirsiniz. Avrupa Yakası Hurdacı firmasından yapacağınız her alışverişten huzurla ayrılırsınız. Çünkü burada yer alan her bir ürün özeldir..

İncele

Akü Hurdası Alımı
Akü Hurdası | Şahinler Grup Metal - Ankara Hurdacı

Akü hurdası alımı, akülerini atmak yerine hurda akü alım tesislerine bırakan insanların kilo karşılığında akü satımı yapmasıdır. Bu işlem güvenli ellerde yapılmalıdır. Birlik Hurda ve güvenilir ustaları sizinle alım satım işlemini yapmaktan mutluluk duyar. Bireyler akülerinin artık eskisi gibi çalışmadığını ve performans açısından ciddi düşüş yaşadığını düşündüğü için akülerini değiştirirler. Akülerden yapılarında bulundurdukları kimyasallar dolayısı ile doğru koşullarda kurtulmak gereklidir. Bu..

İncele

Araç Hurdası Alımı
Vatandaşlara 'hurda araç' uyarısı

Araç hurdası alımı, Birlik Hurda ve profesyonel ekibi ile güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Hurda araçlar profesyonel ustalarımız ile küçük parçalara ayrılmaktadır. Ayırdığımız bu parçaların satımı ya da geri dönüşümü gerçekleşmektedir. Ayrılan bu parçalar özenle ayrıştırılmalıdır ki parçalar kalitesinden ödün vermesin. Parçaların kalitesinden ödün vermemesi için Birlik Hurda usta kadrosunda yer alan ustalarımız özveri ile çalışmaktadır. Ustalarımız ayırdıkları bu parçaları gerek satımda gerek ..

İncele

Beyaz Eşya Hurdası Alımı
Beyaz Eşya Hurdası

Beyaz eşya hurdası alımı, her dönemde sıklıkla yapılmıştır. Bu işlemin yapılımı için güvenilir eller önemlidir. Birlik Hurda firmamızda hurda konusunda deneyimli ustalarla çalışmaktadır. Her türlü güven ve kaliteli eşya garantisi veren Birlik Hurda, hurda alımı konusunda alanında en iyilerindendir Müşteri odaklı çalışan firmamızda bize günün her saati 7/24 ulaşabilirsiniz. Her çeşit hurda alımı gerçekleştirip müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Beyaz eşyalar neredeyse her gün, günlük iş..

İncele

Jeneratör Hurdası Alımı
Jeneratör Hurdası - Osmanlı Hurdacılık

Jeneratör hurdası alımı, Birlik Hurda gibi güvenilir ellerde gerçekleştirilmelidir. Jeneratörlerin belli bir süre sonra kullanılamaz hale gelmesi ile hurdaya dönüşerek parçaların satımı gerçekleştirilmektedir.  Büyük küçük hemen hemen her işletmede kullanılan jeneratörlerin aşırı, eksik ya da bakımsız kullanımı sonucu jeneratörler kullanılamaz hale gelmektedir. Bu durumda ortaya hurda jeneratör çıkmaktadır. Burada devreye giren Birlik Hurda size her daim güvenli bir alışveriş sunmaktadır. Farklı..

İncele

Kalorifer Hurdası Alımı
Hurda Döküm Petek Kalorifer Fiyatları

Kalorifer hurdası alımı gerçekleştirme işlemi Birlik Hurda’da kolaydır. Birlik Hurda ve profesyonel ekibi hurda kaloriferleri ayrıştırarak bunların alım satımını yapabilmektedir. Bunun yanında değerli ustalarımızca özenle ayrıştırılan bu hurdalar geri dönüşüme de kazandırılabilmektedir. Kaloriferlerin evlerde ya da iş yerlerinde çok kullanılması sebebi ile sıklıkla hurda kalorifelere rastlanmaktadır. Birlik Hurda ise bu kaloriferlerin her bir parçasına gösterdiği özen ile müşteriyi memnun etmekt..

İncele

Gemi Hurdası Alımı
Gemi Sökümü Hurdası | Gebze Hurdacı | En Yüksek Fiyat Veriyoruz | Hurdacı

Gemi hurdası alımı, açık denizlerde ömrünü tamamlamış olan gemilerin dönüşüm yapmasıdır. Gemiler Birlik Hurda sayesinde uygun parçalara ayrılmaktadır. Parçalama işlemi uzun sürmekle birlikte özveri istemektedir. Herkesin yapamayacağı bu işlemi mesleğinde uzman ustalarımız yapmaktadır. Birlik Hurda güvenilir ve profesyonel kadrosuyla yanı başınızdadır. Her daim bize ulaşabilir, yardım alabilirsiniz. Ustalarımız hurda gemileri parçalarını kimi zaman alım satımda kullanmaktadır. Bu sayede hurda gem..

İncele

Alüminyum Hurdası Alımı.
Hurda Alüminyum

Alüminyum, gümüş-beyaz bir metaldir, periyodik tablodaki 13 elementtir. Alüminyum hakkında şaşırtıcı bir gerçek, Dünya’nın en yaygın metalidir ve Dünya’nın çekirdek kütlesinin% 8’inden fazlasını oluşturur. Ayrıca gezegenimizde oksijen ve silikondan sonra en yaygın üçüncü kimyasal elementtir. Aynı zamanda, diğer elementlerle kolayca bağlandığından, saf alüminyum doğada oluşmaz. İnsanların bu konuda nispeten yakın zamanda öğrenmesinin nedeni budur. Resmi olarak alüminyum ilk kez 1824 yılında üret..

İncele

Kablo Hurdası Alımı
Aydoğdu Metal Hurdacılık

Kablo Nedir? Kablo, elektrik veya telekomünikasyon sinyallerini iletmek için kullanılan koruyucu bir muhafaza içine yerleştirilmiş yalıtılmış bir tel veya tellerdir. Kabloların içinde hangi metaller var? Kablolar bir dizi farklı metal içerebilir. Kullanılan en yaygın metal bakırdır, ancak çelik ve alüminyum da sıklıkla kullanılır. Hem çelik hem de alüminyum, bakırdan daha düşük iletkenliğe sahiptir, ancak düşük maliyetleri nedeniyle giderek daha fazla kullanılmaktadır. Aynı zamanda korozyon v..

İncele

Çinko Hurdası Alımı
Çinko Hurdası » Çinko Hurda Fiyatları » Çinko Hurdacı Telefonu » İstanbul Hurdacı

Çinko, topluma çok sayıda sosyal ve ekonomik fayda sağlar. İnsan, çeşitli endüstriyel uygulamalar için değerli özelliklere ve özelliklere sahip bu çok yönlü doğal element için geniş bir kullanım alanı keşfetti. Çinkonun en önemli kullanımı, sıcak daldırma galvanizleme tekniği kullanılarak çeliği korozyondan korumaktır. Metal, gezegendeki en çok kullanılan malzemelerden biri olan çeliğin dayanıklılığını uzatmak için kullanılır. Hem çinko hem de çelik% 100 geri dönüştürülebilir. Çinko-çelik kombi..

İncele

Read More
hurda-demir-alimi

Hurda Demir Alımı

Hurda Demir Alımı

Hurda demir alımı ve diğer tüm hurdaların alımını yapıyoruz. Sunduğumuz hurdacılık hizmeti sadece İstanbul ile sınırlı olmayıp tüm Türkiye’den bize ulaşabilirsiniz. Türkiye’de bir çok hurdacı firmaları olarak uzman saha ekibimiz ve yüksek işlem hacmimiz ile tüm hurdalarınızı anında nakite dönüştürüyoruz.

Hurda Demir Alan Firmalar

Hurda demir, hurdacılık sektörde en çok alım satımı yapılan hurda metal arasındadır. Demir elementinin özellikleri ise şöyledir; atom numarası 26, simgesi Fe, erime noktası 1.538 °C, yoğunluğu 7,874 g/cm³, tür.

Demir dünya yüzeyinde en yaygın dördüncü mineraldir. Ve yerkabuğunda en çok bulunan metaldir. Mertsan Hurda® olarak alımını yaptığımız hurda demir çeşitleri ise;

 • DKP ve Ekstra Hurda Demir Fiyatı
 • PİK Döküm Hurda Demir Fiyatı
 • Karışık Hurda Demir Fiyatı
 • Toplama Hurda Demir Fiyatı
 • Talaş Hurda Demir Fiyatı

Ucuz bir metal olmasından dolayı inşaat, otomotiv, çeşitli süs eşyaları, teknolojik ürünler, mutfak ve banyo gereçleri ve sayamadığımız daha birçok sektörde kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının bu kadar yaygın olması sebebiyle de en çok alım satımı yapılan hurdalar arasındadır.

Demir hurdası, diğer hurda metallerde olduğu gibi geri dönüşümünde özelliklerini kaybetmez. Buda hurda demirin, tekrar tekrar ham madde olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

İstanbul hurdacısı olarak bugüne kadar geri dönüşüme tonlarca hurda metal kazandırdık. Hurdaların geri dönüştürülmesi demek %95’lere varan enerji tasarrufu demektir. Bu alanda yapılan enerji tasarrufu ise, hem ülkelerin gelişmesini sağlar, hem de daha temiz bir doğaya katkı sağlar.

Hurda Demir Hakkında Bazı Veriler

 • Hurda demir dünya üzerinde ki en bol metaldir.
 • erime noktası 538 °C, kaynama noktası 2750 °C.
 • Göktaşı demirinden yapılan eserler M.Ö. 5000’lerden kalmadır.
 • Çelik yapımında kullanılır
 • %100 Geri dönüşümünün sağlanması
 1. gibi örneklendirilebilir. Demir hakkında daha fazla bilgi almak için; Ayrıca bkz. ( demir nedir? )

Hurda Demirin Geri Dönüşümde ki Önemi

Hurda metallerin, plastiklerin, cam ürünler ve ağaç ürünlerin geri dönüşümü için harcanan enerji, o materyalin ham maddesini kaynağından çıkarmaktan çok ama çok ucuzdur. Yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağlayan hurda demirin geri dönüşümü sayesinde, hem ülkemizin ekonomisi gelişmekte, hem de tonlarca hurda demir toprak dolguya karışmamakta.

Hurda demir geri dönüşümü yapıldığında, birçok kişi için gelir sağlamaktadır. Mertsan Hurda ve Geri Dönüşüm® olarak, müşterilerimizden aldığımız hurda demir karşılığında olabildiğince yüksek hurda fiyatları teklif ediyoruz.

Bu sayede tüm müşterilerimize kazanç sağlıyoruz.

Bu demirin geri dönüşüme katkıda bulunduğumuz için firma olarak bizde kazanıyoruz.

Geri dönüşüm sonrasında üreticiler daha kolay ham madde tedarik edebildiği için üreticiler kazanıyor.

Ham maddeye olan ihtiyaç azalacağı için doğal kaynaklardan üretim azalacak buda ülke ekonomini geliştirecektir.

dolayısıyla doğal kaynaklar korunmuş olacaktır.

Bu sebeple, ham madde için daha az enerji harcanacağından, iklimi olumsuz yönde etkileyen karbon emisyonu azaltılmış olur.

Açıkca hurda demirin geri dönüşümünde çok ama çok önemli bir yeri vardır. Özellikle hurda metallerin geri dönüşümü her açıdan çok önemlidir. Çok yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağladığından ve yapısal olarak özelliklerini kaybetmemelerinden dolayı geri dönüşümün tamamen bir gerekliliktir.

Hurda demir fiyatları konusunda ise daha yüksek hurda fiyatlarını sunmayı amaçlıyoruz. Firmamıza satacağınız hurda metal demirlerin tartımı hassas tartılarda yaparak, hurdanızın karşılığında gelen tüm ödemesini anında nakit olarak yapılmaktadır.

Hurda Demir Çeşitleri Nedir?

Hurda demir, bakır hurdası kadar değerli olmasa da, yine de İstanbul hurdacı sektöründe en çok alım satımı yapılan metaller arasındadır. Hurda demir çeşitlerine göz atacak olursak bunlar başlıca;

gibidir. DKP hurda demir fiyatlarına göz atmak istiyorsanız eğer, Ayrıca bkz. ( hurda fiyatları ). İstanbul hurdacı firması olarak, tüm hurda çeşitlerinizi istenilen adresten istenilen gün ve saatte alıyoruz. Hurdacılık sektöründe deneyimli saha ekibimiz ile, müsait olduğunuz gün ve saati belirterek, adresinizden hurda alımı yaptırabilirsiniz.

Demirin kalitesinin düşmemesi için ise nemden ve sıvıdan muhafaza edilmesi gerekmektedir. Nem ve sıvı demir üzerinde korozyona sebep olduğu için buda hurda demirin kalitesini düşürmektedir.

İstanbul Hurdacısı Olarak Alım Yaptığımız Diğer Hurda Çeşitleri

İstanbul hurdacı firması olarak birinci önceliğimiz hurda metallerin geri dönüştürülmesidir. Hurda metaller diğer hurda çeşitlerine oranla özelliklerinden hiçbir şey kaybetmeden defalarca tekrar tekrar ham madde durumuna gelebilir.

 • Hurda Bakır Alımı :Çöp Değil olarak, hurda bakır alımı yapıyoruz. Hurda bakır fiyatları konusunda adresten alım ile yüksek hurda fiyatları sunuyoruz. Firmamızdan fiyat almak için ise, hurdanızın ortalama ağırlığını belirleyip veya net olarak ağırlığını söyleyerek birkaç adet detaylı fotoğraf atmanız yeterli olacaktır.
 • Hurda Krom Paslanmaz Alımı: Fransız kimyager, Luis Nicolas Vauquelin, tarafından keşfedilen krom günümüzde birçok sektörde kullanılmaktadır. Estetik görünümünden dolayı, tren vagonlarında, hastanelerde, çeşitli yapılarda, merdiven korkuluklarında, otobüslerde, aydınlatma sistemleri gibi daha birçok alanda kullanılmaktadır. Metalik bir element olan krom hurdası alımını İstanbul içinde tüm ilçelerden yapıyoruz.
 • Çelik Hurdası Alımı: Çelik hurdası ise, demir ile, %0,2 ila %2,1 oranlarında değişen karbon miktarının karışımından oluşan bir alaşımdır. Dünya genelinde üzerine düşülen çelik ise paslanmaz çeliktir ve içerisinden %10 ile %25 oranında krom kullanılmaktadır. Bu sebeple paslanmaz bir yapıya bürünen çelik birçok sektörde kullanılmakta olup, sağlamlığı ile, çeşitli yapıların çatılarında ve diğer çelik konstrüksiyon sistemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. İnşaat alanlarından sıklıkla alımını yaptığımız hurda çelik satışlarınız için bize ulaşabilirsiniz.
 • Hurda Kablo Alımı: Hurda kabloların içinde bakır olduğu için hurdacılık sektöründe oldukça değerlidirler. Hurda kablo alımı yapan firmamız ile iletişime geçmeniz halinde, satmak istediğiniz kablolar için yüksek fiyat teklifleri alabilirsiniz. İstanbul hurda borsasına göre belirlenen güncel hurda fiyatları üzerinden yapacağımız teklifler ile daha kazançlı çıkabilirsiniz.
 • Hurda Alüminyum Alımı: Alüminyum atıl duruma geçmeden önce yine birçok sektörde kullanım alanına sahiptir. Hurda alım konusunda, sıklıkla aldığımız hurda alüminyum ve çeşitleri içinde firmamızı arayabilirsiniz. Geri dönüşüm konusunda %95 enerji tasarrufu sağlayan hurda alüminyum, hurdacı firmaları arasında alımı yapılan en materyaldir.
 • İkinci el inşaat malzemeleri: İnşaat sektöründe kullanılan malzemelerin kullanılabilir durumda olanları ile kullanım ömürlerini dolduran malzemelerin alımını yapıyoruz. Hurdacı firması olarak İstanbul içinden istediğiniz adresten hurda alımı gerçekleştiriyoruz. İnşaat alanlarına konteyner bırakarak, hurda demir ve diğer hurda metallerin biriktirilmesini ve çevrede dağınık halde kalmamasını sağlıyoruz.
 • Diğer Hurda Çeşitleri Alımı: Geri dönüşüm yani hurdacılık sektöründe aklınıza gelebilecek birçok hurda metalin alımını yapıyor ve geri dönüşüm konusunda ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Sunmuş olduğumuz hurda fiyatları ise olabilecek en yüksek hurda fiyatları olup, verdiğimiz fiyatlar, hurdanın kalitesine türüne ve bulunduğunuz konuma göre değişiklik gösterebilir.

Hurda Demir Alımı 8 hurda demir alimi

Read More
hangi-atık-hangi-geri-dönüşüm-kutusuna-gider

Evsel Atıkları Nasıl Azaltabiliriz?

Evsel Atıkları Nasıl Azaltabiliriz?

Dünya nüfusunun artmasıyla birlikte atık miktarı da oldukça fazlalaşmıştı. Koronavirüs salgınının başlamasıyla da vaktimizin çoğunluğunu evde geçirmeye başladık ve aslında bu durum atık miktarının daha da artmasına neden oldu.

Evde tükettiğimiz gıdalar ve eskisinden çok daha fazla kullandığımız hijyen ürünleri bu artışın en büyük nedeni diyebiliriz. Bu durumun önüne geçilmezse de ne yazık ki büyük bir çevre kirliliği sorunu bizi bekliyor.
Oysa atıkları azaltıp yaşadığımız çevreyi korumak sandığımızdan çok daha kolay! Sizinle paylaşacağımız atık azaltımı yöntemleriyle pratik bir şekilde atık yönetimi yapabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen anlatmaya başlayalım.

Çöp Çıkarma Alışkanlığından Kurtulun 

Dünya Çevre Günü Raporu’na göre Türkiye’de evsel atıklar, toplam atıkların %42.8’ini oluşturuyor. Bu oldukça yüksek bir oran. Bu oranı düşürmek ise gerçekten bizim elimizde. Öncelikle çok fazla çöp üretme alışkanlığımızı bir kenara bırakmamız gerek. Bu alışkanlığı bırakmak için de aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz:
Kullan-at tipi ürünler yerine uzun ömürlü olanları tercih edin.
Plastik, doğada uzun süre yok olmaz ve sağlığınız açısından da tehdit oluşturabilir. Bu nedenle plastik kullanımı yerine evinizde cama daha fazla yer açabilirsiniz.
Pille çalışan çok fazla cihaza sahibiz. Dolayısıyla tek kullanımlık piller aslında çok fazla çöp çıkarmamıza neden oluyor. Bunlar yerine şarj edilebilir pillere geçebilirsiniz.
Kağıt havlu ya da kağıt peçeteler de evlerimizin olmazsa olmazı haline geldi. Fakat kağıt ürünler yerine yıkanabilir bezler kullanarak evsel atıkları azaltabilirsiniz.
Alışveriş için bez torbalar ya da fileler oldukça kullanışlı. Plastik poşetler gibi çevre kirliliği de yaratmaz.
Damacana ya da pet şişelerle su almak yerine musluğa ya da sürahiye takılabilen su arıtma cihazlarını keşfedin. Böylelikle hem ekonomik olarak tasarruf yapabilir hem de suyunuzu çevreyi kirletmeden içebilirsiniz.
Dışarıdan hazır yemek siparişi vermek yerine evde yemek pişirmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Böylelikle hazır yemeklerle beraber gelen plastik ya da karton kap kullanımının önüne geçmiş olursunuz.
 geri dönüşüme katkı sağlamak istiyorsanız

Geri Dönüşüme Katkıda Bulunun

Öncelikli yapmak istediğimiz, atık miktarını azaltmak. Fakat bunu yapamadığımız zamanlar oluyor. Bu nedenle geri dönüşüm yöntemine de önem vermemiz şart. Biz Türkiye İş Bankası olarak 2011 yılından beri sürdürdüğümüz Cam Geri Dönüşüm Projesi ​ile geri dönüşüm konusunda toplumsal davranış değişikliği yaratmayı hedefledik; hala da bu yolda ilerliyoruz.
Proje kapsamında binlerce ilkokul öğrencisine geri dönüşümle alakalı eğitimler verdik ve aynı zamanda 1.306 bin ton cam atığın geri dönüşümünü sağladık. Şimdi de size evde geri dönüşüme nasıl katkıda bulunabileceğinizi anlatmak istiyoruz.
Geri dönüşüme katkıda bulunmak istiyorsanız öncelikle atıklarınızı ayırarak işe başlayabilirsiniz. Plastik, cam, metal ve kağıt gibi dönüştürülebilir atıkları cinslerine göre ayırıp belediyeler tarafından belli noktalara konulan konteyner’lara atabilirsiniz. Bu işlemi derli toplu bir şekilde yapmak istiyorsanız atıklarınızın türüne göre büyük çöp kovalarından satın alabilirsiniz.
Eski kıyafetleriniz giyilmeyecek durumdaysa onları çanta, cüzdan ya da mutfak önlüğü gibi farklı eşyalara dönüştürebilir ya da ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz.
Teknolojik cihazları direkt olarak çöp kutusuna atmayın. Teknolojik atıklar için özel olarak ayrılmış alanlara bırakabilirsiniz.
Evsel atıkları mümkün olduğu kadar azaltmak için yapabileceklerinizi sıraladık. Bunların yanında koronavirüs salgınından korunmak için sıklıkla kullanılan tek kullanımlık maske ve eldivenler de çevre kirliliği düzeyini artırıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu durumun önüne geçmek için yayımladığı genelgeyle evlerde kullanılan maske ve eldivenlerin çift kat torbaya konulup ağızlarının sıkıca bağlanmasını öneriyor.
Ayrıca bu atıkların en az 72 saat bekletildikten sonra “evsel atık” olarak belediyelere teslim edilmesi de tavsiye ediliyor.
Siz de bu detaylara dikkat ederek evsel atıklarınızı en düşük seviyeye indirebilirsiniz!
Evsel Atıkları Nasıl Azaltabiliriz? 9 hangi atik hangi geri donusum kutusuna gider

Read More
sifir-atik

Sıfır Atık

Sıfır Atık 10 sifir atik

SIFIR ATIK NEDİR?

Sıfır Atık; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.

Atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım süreci içinde değerlendirilmeden bertarafı hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmakta, sınırlı kaynaklarımız artan ihtiyaçlara yetişememektedir.

Bu durum göz önüne alındığında, doğal kaynakların verimli kullanılmasının önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenledir ki son yıllarda tüm dünyada sıfır atık uygulama çalışmaları hem bireysel hem kurumsal hem de belediye genelinde yaygınlaşmaktadır. Sıfır atık yaklaşımının esas alınması ile sağlanacak avantajlar;

 • Verimliliğin artması,
 • Temiz ortam kaynaklı olarak performansın artması,
 • İsrafın önüne geçildiğinden maliyetlerin azaltılması,
 • Çevresel risklerin azalmasının sağlanması,
 • Çevre koruma bilincinin kurum bünyesinde gelişmesine katkı sağlandığından çalışanların “duyarlı tüketici” duygusuna sahip olmasının sağlanması,
 • Ulusal ve uluslararası pazarlarda kurumun “Çevreci” sıfatına sahip olmasının sağlanması, bu sayede saygınlığının arttırılmasıdır.
Son zamanlarda dünyanın ilgilendiği sorunlar çok daha farklı ve önemli bir yöne kaymaya başladı. İklim değişikliğine ek olarak özellikle plastik madde kullanımının artmasıyla beraber büyüyen atık sorunları tüm dünyayı ilgilendiren büyük problemler haline geldi.
Ekosistemin doğal dengesinin bozulduğu günümüz koşullarında dünyanın tüm canlılar ve gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir yer olması şart. Aksi halde gelecek dönemler için tüm canlıları büyük sorunlar bekliyor.
Tabii son zamanlarda daha iyi bir gelecek için çeşitli çözümler üretilmeye de başlandı. Özellikle sıfır atık ve geri dönüşüm gibi konularda geliştirilen projelerle bazı ülkeler ve yerel yönetimler, bu çözümlere destek vermeye çalışıyor. Yazımızda da atık sorununa ve ülkemizdeki çözüm projelerine değineceğiz.
Öncelikle oldukça gündemde olan ve herkes tarafından dikkatli olunması gereken “sıfır atık” konusunu detaylı bir şekilde incelemek istiyoruz. “Sıfır atık nedir?” sorusunun cevabıyla başlayalım.

Öncelikle: Sıfır Atık Nedir? 

Evlerde, iş yerlerinde ya da pek çok alanda oluşan atıkların geri kazanılmaması, mevcut kaynakların ve enerjinin kullanımı açısından çeşitli sıkıntılar yaratır. Sıfır atık da israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık miktarını azaltmayı ve oluşan atığın geri dönüştürülmesini amaçlayan bir anlayıştır diyebiliriz. Yani bu anlayışla beraber atık çıkarmayı azaltma ve atıkları değerlendirme konusunda insanlara yeni bir bilinç kazandırmak amaçlanıyor.
Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada “sıfır atık bilinci” gittikçe yaygınlaşıyor. Bu doğrultuda da çeşitli uygulamalar hayata geçiriliyor. Fakat bu uygulamaların önemini anlamak için artan atık miktarının çevreyi nasıl etkilediğini bilmemiz şart. Bu nedenle atık miktarının çevreyi nasıl ve hangi yönde etkilediğine beraber göz atabiliriz.

atik-cevre

Atık Miktarı Çevreyi Nasıl Etkiliyor? 

Nüfusun hızla artması, şehirleşme ve tüketim maddelerinin çeşitlenmesi, atık miktarının da artmasına neden oluyor. Belli orandaki atıklar, doğada bir süre sonra temizlenebiliyor. Ama atık sayısı arttıkça doğanın bu konudaki gücü de azalıyor. Biriken atıklar ise ne yazık ki çevreyi olumsuz anlamda etkiliyor.
Çevreyi kirleten atıklar, türlerine göre farklılık gösteriyor. Gaz, sıvı ve katı halde bulunabiliyorlar. Örneğin günümüzün en büyük sorunlarından biri olan plastik atıklar, katı atık kategorisine giriyor. Plastik atıklar o kadar kontrolsüz artıyor ki denizlerdeki güncel plastik oranının 150 milyon tondan fazla olduğu düşünülüyor. Bu da denizlerde yaşayan canlıların yaşamını ve suyun temizliğini olumsuz yönde etkiliyor. Aynı şekilde doğaya atılan plastik maddeler de uzun yıllar kaybolmadığı için toprak kirliliğine neden oluyor.
Sanayi tesisleri, taşıtlar ve diğer alanlarda fosil yakıt kullanımı da gaz atıklarının en büyük sebepleri. Gaz atıkları ise başta hava kirliliği olmak üzere küresel ısınma, bitki örtüsünün zarar görmesi, istenmeyen kokular ve yangınlarla çevreye zarar veriyor.
Bunların yanında Dünya Çevre Günü Raporu’na göre Türkiye’de evsel atıklar toplam atıkların %42.8’ini oluşturuyor. Bu yüksek oran da ne yazık ki çevre kirliliğini artırıyor. Evsel atıkların geri dönüşümü ve azaltılması ile ilgili detaylı bilgi edinmek için “Gelelim Asıl Konuya: Evsel Atıkları Nasıl Azaltabiliriz?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Sıfır Atık Neden Önemli? 

Atık sorununun çevreye ve canlılara nasıl zarar verdiğinden bahsettik. Şimdi ise sıfır atık hareketinin neden bu kadar kritik olduğunu maddeler halinde ele alalım. İşte, sıfır atığın faydaları:
Sıfır atık ile beraber kaynaklar daha verimli kullanılır. – İsrafın önüne geçildiği için maliyetler düşer.
Çevre ve canlılar için riskler azalır.
Ağaçların ihtiyaç fazlası kesilmesi önlenir.
Havaya salınan sera gazı miktarında azalma olur.
Atık depolama alanlarında tasarruf sağlanır.
Geri dönüştürülen her 1 ton cam için 100 litre petrolden tasarruf edilebilir.
Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir gezegen kalır.
Bu noktada sıfır atık konusuyla ilgili ayrıntılı bilgiye Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayımladığı Sıfır Atık Yönetmeliği’nden ulaşabilirsiniz.

Başarılı Sıfır Atık Projeleri Hangileri?

İsrafı azaltmak ve çevreyi korumak amacıyla birçok sıfır atık projesi hayata geçiriliyor. Ülkemizde de 2017 yılından bu yana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri kapsamında “Sıfır Atık” projesi geliştiriliyor.
Bu proje doğrultusunda Afyonkarahisar ilinde bulunan tüm resmi kurumlar projeye tam destek veriyor. İl genelinde Sıfır Atık Bilgi Sistemine kayıtlı kurum sayısının 1541 olduğu biliniyor. Ayrıca Çevre Hizmet Birliği tarafından Afyonkarahisar’daki okullarda sıfır atık ve geri dönüşüm konularıyla alakalı seminerler veriliyor. Atık pil toplama ve atık yağ toplama
konusunda dereceye giren okullar da ödüllendiriliyor.
Bunun yanında Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde de “Kavunda Sıfır Atık” projesi yürütülüyor. Ön fizibilitesi başarılı bulunan proje sayesinde kavundan katma değeri yüksek ürünler elde edebilmenin araştırması yapılıyor.

Çevre Bizim İçin Önemli 

Gördüğünüz gibi sıfır atık, üzerine düşünülmesi gereken ve buna yönelik projelerin çeşitlenmesini umduğumuz bir konu. Biz de Türkiye İş Bankası olarak 81 İlde 81 Orman, Cam Geri Dönüşüm ya da Önceliğimiz Çevre gibi kurumsal projelerimizle tüm canlılar ve çevre için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki hem bugün hem de gelecekte daha yaşanabilir bir dünyaya sahip olmak için vakit kaybetmeden harekete geçmek gerekiyor. Daha temiz ve sağlıklı bir dünya adına geliştirdiğimiz projelerimizin ayrıntıları ve bu konudaki diğer çalışmalarımızı için de Çevre​ sayfamıza göz atabilirsiniz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Read More