Çöp Değil Sık Sorulan Sorular

Aklınıza takılan soruların bir ısmını cevapmaya çalıştık fakat cevapsız sorularınız varsa hemen Whatsapp’tan 0850 308 1884 e mesaj atmayı unutmayın…

Evimizden Yola Çıkan Atıklar Nereye Gidiyor?

Çöp Değil’in mobil uygulamalarından veya web sitesinden oluşturduğunuz randevu sonrası toplayıcılarımız evlerinizden aldığı atıkları Bahçelievler ayrıştırma depolarımıza ulaştırmak için yola çıkarıyor. Ayrıştırma depolarımızdan cinsine göre ayrılan atıklarımız bir sonraki işlem için ana toplama alanlarımıza sevk edilir.

Hangi Atıkları Topluyorsunuz?

Çöp Değil Ailesi her geçen gün yatırımlarına devam etmektedir, bu süreçte topladığı atık türleri alanında da yatırımlar yapmaktadır. Kağıt ve plastik geri dönüşümü ile yola çıkan Çöp Değil, yeni girişimleri ile Beyaz eşya, Elektronik Atık, Metal Atık gibi çeşitli alanlarda yatırım yaparak bu alanlardada geri dönüşüm hizmeti yapmaktadır. Çöp Değil logosunun bulunduğu lokasyonlarda beyaz eşya, metal, hurda, elektonik atıklar, bakır, sarı (pirinç madeni), alüminyum, demir ve karışık metal atıklarınızı da geri dönüşüme kazandırıyor.

Atıklar Minimum Kaç Kilogram Olmalı?

Çöp Değil sistemi üüzerinden atık toplayıcı çağrısı oluşturmak için randevu al bölümü üzerinden oluştururken minimum değerler ekranlarınıza yansıyarak sizi düzeltecektir.

NOT: Beyaz Eşya kategorisinde en az değer kısıtlaması bulunmamaktadır.

Metal atıklar kategorinde bazı bölümlerinde en az değer kısıtlaması bulunmamaktadır.

Toplayıcılar Hangi Saatlerde Çalışıyor?

Atık toplayıcılarımız  hafta içi 17:00 – 22:00 hafta sonu 10:00 – 22:00 saatlari arasında atıklarınızı size uygun bir zamanda belirtmiş olduğunuz lokasyonlardan alacaktır.

Atıklarım Listede Yok?

Çöp Değil Ailesi olarak bir çok alanda hizmet veriyoruz bu konuda kullanıcılarımızın kalabalık ürünler içinde boğulmaması için sade bir tasarım gözetilmiştir. Listede yer verilmeyen daha fazla atığı geri dönüşüme kazandırıyoruz bu konuda 0850 308 1884 (Atık Danışma Bölümü) size yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Yardım İçin

S.S.S. 1 COP DEGIL LOGO YATAY