çöp değil
Ağustos 23, 2021 Geri Dönüşüm 1 Yorum

Evlerimizde küçük dokunuşlarla geri dönüşüme büyük katkılar sağlayacağımızı biliyor muydunuz?

Çöp Değil - Evde Geri Dönüşüm

Kapsamlı bir geri dönüşüm sistemi oluşturmak için biraz zaman harcarsanız da, evde daha fazla geri dönüşüm yapmak fazla çaba gerektirmez. Bu sistem, ister kutu, ister çöp kutusu, ister torba olsun, geri dönüştürülmüş malzemelerinizi evde saklayabileceğiniz yerlerin olmasıyla başlar. Geri dönüşüm kabını çöp kutusunun yanında tutun ve herkese mümkün olduğunca geri dönüşüm yapmalarını hatırlatacaktır.

Evde daha etkili bir şekilde geri dönüşüm için bazı basit ipuçları:

  1. Kutunuza daha fazla geri dönüştürülebilir malzeme sığdırabilmeniz için karton kutuları düzleştirin.
  2. Su şişelerinden salata sosuna kadar tüm plastik şişeler geri dönüştürülebilir, bu nedenle hepsini geri dönüşüm konteynerinize koyun.
  3. Evde geri dönüştürebileceğiniz sadece gazeteler değildir. Ayrıca ambalaj kağıtlarını, zarfları, doğum günü kartlarını ve telefon defterlerini geri dönüştürün. Her türlü karton, tuvalet ve kağıt havlu tüpleri bile geri dönüştürülebilir.
  4. Evdeki çoğu metal eşya, boş sprey kutuları gibi ve tabii ki tüm boş soda, meyve, sebze ve diğer gıda kutuları gibi geri dönüştürülebilir.
  5. Yemek pişirirken veya temizlik yaparken geri dönüşüm yapabilmeniz için dolabınızda bir boşluk bırakın. Geri dönüştürülebilirler uygun yerlerine koymanızı kolaylaştıracaktır.
  6. Neyi geri dönüştürebileceğinizden emin değilseniz, çöp değil web sitesine bakın. Geri dönüşüm kaplarınız veya kaplarınız için neyin uygun olup olmadığı konusunda kapsamlı bilgiler bulunmalıdır. Çoğu belediyeler, akıllı telefonunuz için neyin geri dönüştürüleceğini ve neyin geri dönüştürülmeyeceğini kontrol edebileceğiniz uygulamalara da sahiptir.
  7. Cam sonsuz bir şekilde geri dönüştürülebilir; birkaç geri dönüşümden sonra eskimez, bu nedenle cam şişelerinizi ve kaplarınızı her zaman geri dönüştürdüğünüzden emin olun.
  8. Geri dönüşüm merkezinize yardımcı olmak ve kötü kokuları önlemek için plastik veya cam gıda kaplarındaki gıda atıklarını geri dönüşüm kutusuna koymadan önce yıkadığınızdan emin olun.
  9. Bu bilgiler ışığında 0850 308 1884 ve çöp değil web sitemiz size bir çok konuda kolaylık sunar.
Written by eraykut barel