çöp değil okulda geri dönüşüm
Ağustos 27, 2021 Geri Dönüşüm 1 Yorum

Okulda Geri Dönüşüm

Geri dönüşüm alışkanlığımızı okullarımıza kazandırmak önemli; okulda kullanılanların %80’inin geri dönüştürülebileceği tahmin edilmektedir. Çocuklara ve genç yetişkinlere geri dönüşümün önemini anlatmak, hepimize daha yeşil ve daha sağlıklı bir toplum sağlamaya yardımcı olabilir.

Okulunuzu geri dönüşüm devrimine dahil etmek istiyorsanız, işte yapmanız gerekenler:

  1. Okullardaki geri dönüştürülebilir malzemelerin çoğu kağıttır. Her sınıfta, yemek alanında ve ofiste kağıt geri dönüşümü için bol miktarda kutu bulunmalıdır.
  2. Yıl sonunda kalan okul malzemeleri varsa, bunları ihtiyacı olan öğrencilere veya ihtiyaç sahiplerine yardım eden yerel bir kuruluşa bağışlayabilirsiniz.
  3. Atılan yiyecek atık miktarını azaltmak için okul kafeteryasında bir çöp değil programı başlatın. Bazı kafeteryalar, mutfak ve yemek atıklarının kapladığı alanı azaltacak atık sıkıştırıcılar kullanabilir.
  4. Her kantin ve yemek alanında plastik, kağıt ve metal geri dönüşümü için kaplar bulunmalıdır.
  5. Alüminyum, kağıt, karton ve plastik gibi okullarda yaygın olarak kullanılan malzemelerin, okulların geri dönüşümü yapılması için Çöp Değil tarafından taşınabilecek balyalara sıkıştırılması geri dönüşüm zincirini hızlandıracaktır.
  6. Her okul yönetimi, öğrenciler için yoğun trafik alanlarında atık yönetiminin verimliliğini artıran otomatik çöp sıkıştırıcılar dahil olmak üzere etkili geri dönüşüm ve atık yönetimi ekipmanlarına yatırım yapmalıdır. Yatırım kolaylığı açısından 0850 308 1884 ve www.copdegil.com bu konuda size sonsuz destek imkanı sağlar.
  7. Okulları mümkün olduğunca kağıtsız hale getirmeyi düşünün. Öğrenciler ve öğretmenler, öğrenciler için çok sayıda basılı kopya yazdırmak yerine çalışmalarının çoğunu e-posta, whatsapp, elektronik belgeler ve çevrimiçi olarak yapabilirler. Okul personeli ve yönetimi, okul müfredatının daha fazlasını kağıtsız hale getirebilecek küçük değişiklikler yapmaya yönelmelidir.
Written by eraykut barel